0
×

سبد خرید شما خالی است.

» چارچوب و خط مشی

داشتن ثبات در سرویس‌دهی یکی از مهمترین پارامترهای یک خدمات‌دهنده ی نرم افزاری است. داشتن ثبات در کیفیت سرویس‌های ارائه شده بدون وجود قوانین روشن که حافظ منافع تمام استفاده کنندگان از خدمات باشد امکانپذیر نخواهد بود. در این راستا، بهگرام قوانین کاملی را آماده نموده است، پیروی از این قوانین ضامن ادامه ی خدمات‌دهی با کیفیت در بهگرام خواهد بود.  از شما تقاضا می شود مفاد زیر را به صورت کامل مطالعه کنید. بدیهی است که خرید هرگونه محصول و خدماتی از سایت بهگرام به این معناست که خریدار کلیه قوانین را به صورت کامل مطالعه کرده و پذیرفته است.

 • 1. کلیه خریداران موظف به ارائه اطلاعات هویتی خود ‫شامل کپی شناسنامه، کپی کارت ملی و تاییدیه شماره تلفن ثابت برای اشخاص حقیقی و درخواست شخص حقوقی همراه با ‫کپی روزنامه رسمی آخرین تغییرات، به بهگرام می باشند. در صورتیکه بهگرام، در هنگام تکمیل ‫فرآیند خرید و به جهت تسهیل و تسریع امور، اقدام به دریافت و کنترل این مدارک ننماید پس از ‫آن حق دریافت این مدارک همواره برای بهگرام محفوظ بوده و با عدم ارائه مدارک در زمان مقرر ‫به بهگرام، حقوق مالکیتی خریدار ملغی محسوب می شود و ضمناً عواقب اعلام ناصحیح اطلاعات ‫مستقیماً بر عهده خریدار خواهد بود.
 • 2. خریدار اذعان می نماید که کلیه اطلاعات هویتی ارائه شده و آدرسها و شماره تماس و امثالهم صحیح بوده و همواره در بروز نگه داشتن آنها در پورتال کاربران می کوشد. بهگرام حق دارد هر زمان که نیاز به کنترل این اطلاعات داشته تصویر برابر اصل این اطلاعات را از خریدار دریافت نماید.
 • 3. بهگرام حق دارد تا تکمیل اطلاعات صحیح و مستند نسبت به تعلیق سرویس کاربر اقدام نماید.
 • 4. ممکن است در برخی محصولات (مانند محصولات نرم افزاری) تصویر مدارک شناسایی خریدار، ضمیمه محصول خریداری شود. در صورتی که کاربر فایل های خریداری شده را با دیگران به اشتراک بگذارد و عمداً یا سهواً فایل ها و برنامه های خریداری شده را با دیگران به اشتراک بگذارد، مسئولیت هرگونه سوء استفاده از اطلاعات شخصی وی، بر عهده صاحب امتیاز نرم افزار یعنی شخصی که برنامه را خریداری نموده و لایسنس آن به نامش است، می باشد.
 • 5. کلیه کاربران تا مادامی که تمایل به همکاری با بهگرام و استفاده از محصولات این مجموعه را دارند میبایستی از کد رهگیری دریافتی از درگاه پرداخت را نزد خود نگهداری کنند و در صورتی که بهگرام، از آن ها تقاضا کرد؛ کد رهگیری خود را به بهگرام ارائه کنند. بدیهیست که درخواست های کاربران فاقد کد رهگیری، بی اعتبار است و بهگرام مسئولیتی در قبال به پاسخگویی به این افراد ندارند.
 • 6. در صورت خرید و یا واریز وجه به صورت اشتباهی وجه، تا قبل از ۲۴ ساعت در صورت توافق بهگرام، پنج درصد از هزینه واریز شده کسر و مابقی به حساب مشتری عودت داده خواهد شد لذا خریدار موظف است قبل از خرید دقت کافی را مبذول بدارد.
 • 7. خریداری محصولات تنها از طریق درگاه payping یا zarinpal سایت بهگرام امکان پذیر است و هیچگونه پرداختی به غیر از این دو درگاه نزد مجموعه اعتبار نداشته و هرگونه ادعایی بر پرداخت به صورت کارت به کارت، حساب به حساب و … مورد قبول و پذیرش بهگرام نخواهد بود.
 • 8. در صورتی که محصول نرم افزاری خریداری شود و فایل برنامه به خریدار تحویل گردد، امکان مرجوع کردن محصول و غیر فعالسازی یا جایجایی لایسنس وجود ندارد لذا خریدار موظف است پیش از خرید کلیه تحقیق های لازم درباره محصول موردنظر را انجام دهد و با پشتیبان یا کارشناس فروش مجموعه از طریق تیکت، مشورت لازم را انجام دهد.
 • 9. خرید محصولات خارج از سایت بهگرام مورد تایید و پذیرش مجموعه نخواهد بود و بهگرام هیچگونه مسئولیتی در قبال ارائه سرویس به کسانی که به طریقی غیر از سایت بهگرام، محصول یا خدماتی را خریداری کرده اند، نخواهد داشت.
 • 10. به غیر از محصولات نرم افزاری، هیچ یک از سرویس ها و خدمات سایت بهگرام، مشمول پشتیبانی نیست.
 • 11. تنها راه پشتیبانی بهگرام، ارسال تیکت در سایت است و هیچگونه خدمات پشتیبانی(تلفنی، ایمیل، تلگرام و …) از سمت مجموعه بهگرام به افراد ارائه نمیگردد.
 • 12. برخی از محصولات نرم افزاری، از طریق تلگرام برای خریدار ارسال میشود اما مراحل پشتیبانی و فعالسازی نرم افزار از طریق تیکت در سایت بهگرام انجام پذیر است.
 • 13. کلیه خدمات پس از فروش و پشتیبانی محصولات تنها به مدت سه ماه از زمان خرید برای خریدار محفوظ است و پس از آن بهگرام بسته به نوع محصول خریداری شده و زمان باقی مانده از لایسنس محصول، ممکن است خدمات پس از فروش و پشتیبانی را ارائه کند.
 • 14. خریدار موظف است جهت استفاده از محصولات و نحوه کار با آنها ، از طریق فایل های ویدئویی و آموزشی ا ارائه شده از سمت پشتیبان محصولات، روال استفاده از محصول را دنبال کند.
 • 15. بهگرام هیچ گونه مسئولیتی در برابر نحوه استفاده از محصولات ارائه شده توسط خریداران و کاربران نخواهد داشت و کلیه عواقب ناشی از سوء استفاده از نرم افزارهای بهگرام بر عهده صاحب لایسنس نرم افزار خواهد بود.
 • 16. بهگرام هیچگونه مسئولیتی در قبال کسانی که محصولات سایت را از راهی به غیر از سایت رسمی بهگرام خریداری کرده اند نخواهد داشت و به این دسته از افراد هیچگونه خدماتی ارائه نمی گردد.
 • 17. زمان تحویل محصولات خریداری شده و ثبت و فعالسازی لایسنس آن ها 1 الی 24 ساعت بعد از خرید و در شرایطی ممکن است تحویل محصولات سه الی هفت روز به طول بیانجامد.
 • 18. در مواقعی ممکن است فعالسازی لایسنس محصولات خریداری شده بنا به دلایلی مانند انتقال و جابجایی سرورها، بروزرسانی محصولات و … یک روز الی یک هفته به طول بیانجامد. در صورتی که محصولات نرم افزاری تحویل خریدار شود، خریدار موظف است تا زمان فعالسازی لایسنس منتظر بماند و امکان عودت محصول تحویل شده وجود ندارد.
 • 19. کلیه محصولات نرم افزاری پیش از تحویل مورد آزمایش و تست قرار میگیرند و کاربر موظف است مطابق ویدئوی آموزشی نرم افزار، از برنامه استفاده کند. هرگونه ادعایی در خصوص معیوب بودن نرم افزار و ناکارامدی آن مورد پذیرش مجموعه بهگرام نمی باشد.
 • 20. محصولات پس از ارسال به مشتری قابل تعویض یا عودت ندارند لذا خریدار موظق است پیش از خرید دقت لازم را به عمل آورد سپس در صورت پذیرش مسئولیت خرید، سفارش خود را تکمیل کند.
 • 21. هر لایسنس، قابل ثبت روی یک سیستم با سیستم عامل ویندوز بوده و جایجایی لایسنس از یک سیستم به روی سیستم دیگر تنها 3 بار برای هر کاربر امکان پذیر است.
 • 22. در صورت تقاضای مشتری برای تعویض لایسنس، 30% از هزینه کل محصول خریداری شده از خریدار دریافت میگردد.
 • 23. در نرم افزارهای تبلیغاتی ارسال انبوه، کلیه مطالبی که توسط کاربر ارسال میشود، توسط سیستم مانیتورینگ بهگرام رصد میشود و خریدار با توجه به این موضوع، خرید خود را تکمیل میکند.
 • 24. کاربری که اقدام به تبلیغات انبوه و انتشار محتوا میکند باید درنظر داشته باشد که از ارسال هرگونه محتوای سیاسی، نژاد پرستانه، احانت به مذهب وعقاید دیگران، به سخره گیری سران و دولت مردان خودداری کند. همچنین انتشار محتوای مستهجن و غیر اخلاقی، تبلیغ محصولات زناشویی، داستان ها و متن های حاوی مضامین جنسی و مواردی از این دست، ممنوع است. چنانچه که چنین خطایی از خریدار صورت گیرد، مجموعه بهگرام بدون اطلاع قبلی لایسنس فرد متخطی را باطل نموده و پس از آن خدماتی به آن خریدار ارائه نمیگردد.
 • 25. کاربر موظف است در جهت حفظ قوانین و خط مشی جمهوری اسلامی ایران از نرم افزار استفاده کند و قوانین و مقررات مرتبط با جرایم سایبری را مطالعه نموده و آن را در استفاده از نرم افزار به کار گیرد و در صورت نقض این قوانین، لایسنس نرم افزاری فرد متخطی بدون اطلاع قبلی غیر فعال میگردد.
 • 26. در صورت شکایت از خریدار یا اعلام مراجع قضایی و انتظامی، تا زمان رفع سوء، لایسنس های فرد متخطی غیر فعال میگردد و درصورت درخواست مراجع ذی صلاح، مشخصات و اطلاعات شخصی فرد، در اختیار مراجع ذی صلاح قرار خواهد گرفت.
 • 27. خریدار با مسئولیت خود از محصولات ارائه شده استفاده میکند و مجموعه بهگرام و سازندگان نرم افزارها هیچگونه مسئولیتی در قبال سوء استفاده مصرف کننده و کاربر این نرم افزارها نخواهد داشت.
 • 28. ممکن است در مواقع اضطراری، اعضا و پرسنل بهگرام با شماره خریدار تماس بگیرند. این اعضا هیچگونه مسئولیتی در خصوص پاسخگویی به تمای خریدار نخواهند داشت و میتوانند بر اساس صلاح دید خود،در صورت دریافت تماس، شماره فرد مقابل را در لیست رد تماس خود ذخیره کنند.
 • 29. در صورت مشاهده هرگونه اختلال عملکرد برنامه، خریدار موظف است آن را ظرف 12 ساعت بعد از فعالسازی لایسنس به بهگرام از طریق ارسال تیکت گزارش کند و در صورت گذشت بیش از 12 ساعت، بهگرام هیچگونه مسئولیتی را در قبال ادعای خریدار نمیپذیرد.
 • 30. بازگشت و عودت وجه تنها تا پیش از تحویل محصول به خریدار امکان پذیر است و پس از آن تحت هیچ شرایطی هزینه پرداختی عودت داده نخواهد شد.
 • 31. عودت وجه 24 الی 72 ساعت پس از مشاهده تیکت درخواست عودت وجه مشتری صورت میپذیرد.
 • 32. برنامه های تحت API ، به خدمات دهی شرکت و تیم ارائه کننده API وابسته است و در صورتی که ارائه کننده API، تغییری در ساختار API انجام دهد، ممکن است نرم افزار ارائه شده از سمت بهگرام بلا استفاده شود.
 • 33. نرم افزارهای تحت API بهگرام ( ماننده برنامه های تبلیغات انبوده در تلگرام و اینستاگرام و سایر شبکه های اجتماعی) به سیاست ها و سخت گیری های شرکت ارائه کننده API بستگی دارد و در مواقعی ممکن است این سیاست ها و سخت گیری ها منجر به بروز اختلالات و خساراتی برای فرد استفاده کننده از آن نرم افزارها و ربات های تحت API شود که برخی از آن ها عبارتند از اینکه شماره و اکانت ثبت شده در پیام رسان، غیر فعال ، حذف ، بلاک یا بن شود و به طبع آن، دسترسی کاربر به تمام کانال ها و گروه هایی که این اکانت در آن ها عضو بوده قطع شود همچنین کلیه کانال ها و گروه ها و ربات های ایجاد شده در آن اکانت نیز به همراه تمام محتوایی که در آن اکانت است حذف میشود. بهگرام مسئولیتی در قبال این موارد و اطلاعات و شماره و اکانت کاربر نخواهد داشت.
 • 34. آپدیت نرم افزارهای بهگرام به صورت رایگان تا زمان اتمام لایسنس محصولات در اختیار خریدار قرار خواهد گرفت اما آپگرید آن ها ممکن است مشمول هزینه باشد و تا زمان پرداخت این هزینه، محصول و خدماتی به خریدار ارائه نمیگردد.
 • 35. مجموعه بهگرام هیچگونه بازاریاب و فروشنده ای ندارد و هرگونه خرید خارج از سایت بهگرام مورد تایید مجموعه نخواهد بود و سندیت نخواهد داشت. در صورت تقاضای فردی که محصول را از جایی به غیر از سایت بهگرام خریداری کرده است، خرید محصول از سایت بهگرام است.
 • 36. در صورت فروش غیر قانونی برنامه توسط شخص ثالث ، تخلف محسوب شده و متخلف تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.
 • 37. آدرس رسمی سایت بهگرام www.behgram.com و کانال رسمی آن در تلگرام @behgram_software است و به غیر از این دو، هیچ دامنه ای، هیچ اکانت و شماره ای در شبکه های اجتماعی ندارد.
 • 38. مجموعه بهگرام تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی است و همچنین در صورت تقاضا همکاری لازم با مراجع قانونی را خواهد داشت و در صورتی که از نظر این مراجع، فعالیت های مجموعه بهگرام با مصلحت ها و قوانین کشور تداخلی داشته باشد، بهگرام متناسب با شیوه نامه ها و توصیه های مراجع ذی صلاح عمل خواهد کرد.
 • 39. کلیه درآمد های ناشی از فروش محصولات و ارائه خدمات بین صاحب برند بهگرام، برنامه نویس، فروشنده و معرف مشتری تقسیم میگردد و بخش دیگر آن صرف هزینه های نگهداری سیستم و دیگر هزینه های جانبی مجموعه میشود لذا عودت وجه به غیر از شرایطی که در مفاد بالا آورده شده، امکان پذیر نمیباشد.
 • 40. به اشخاصی که بر خلاف موازین اخلاقی و اجتماعی عمل کنند یا بصورت توهین امیز یا خصمانه و تهدید آمیز برخورد کنند هیچ گونه خدماتی ارائه نخواهد شد و بهگرام متناسب با صلاح دید خود با این دسته از اشخاص برخورد خواهد کرد.
 • 41. کرک کردن و دستکاری محصولات ارائه شده غیر شرعی و غیر قانونی بوده و بهگرام مطابق با قوانین وضع شده در صنف فناوری اطلاعات، اقدامات قضایی را در جهت پیگیرد قانونی و دریافت خسارت از فرد متخطی به عمل خواهد آورد.
 • 42. کلیه ی عملیات خرید در این سایت مشمول قوانین جاریِ تجارت الکترونیک می باشد.
 • 43. قیمتی که در هنگام سفارش مشتری منظور گردیده است، معتبر و قطعی بوده و مشمول مالیات نمی باشد.
 • 44. در صورتی که طی عملیات بانکی اختلالی رخ دهد و تراکنش ناموفق باشد، اگر از حساب خریدار مبلغی کسر گردد این مبلغ ظرف ۴۸ ساعت پس از تراکنش به حساب خریدار برگشت داده می شود، شایان ذکر است در این حالت به دلیل اینکه پول از حساب خریدار کسر می شود ولی به حساب فروشنده واریز نمی شود، فروشنده تعهدی نسبت به خریدار برای تحویل محصول و یا برگشت وجه ندارد، در این حالت خریدار باید منتظر بماند تا اصلاحیه عملیات بانکی انجام شود و چنانچه خریدار برای دریافت محصول تعجیل داشته باشد باید عملیات خرید جدیدی ثبت کند و سپس منتظر برگشت وجه از سوی بانک باشد.
 • 45. به دلیل فرایند دیجیتالی فروش از ارائه فاکتور فیزیکی معذور هستیم، خریداران می توانند از پیش فاکتور ارائه شده در هنگام خرید پرینت بگیرند.
 • 46. در صورتی که مشکلاتی نظیر تحریم ایران توسط شرکت های تولید کننده و یا از کار افتادن خدماتی که سرویس دهنده به مشتری ارائه می دهد، ایجاد گردد، این مورد بر عهده مسئولین شرکت تولید کننده خارجی می باشد و مسئولیتی متوجه بهگرام نخواهد بود.
 • 47. خدمات و سرویس های غیر نرم افزاری ارائه شده از مجموعه بهگرام، توسط افراد و اشخاصی خارج از مجموعه بهگرام تأمین میگردد و بهگرام در این بین یک واسط میان مشتری و این افراد است. مشتری ابن خدمات و سرویس های غیر نرم افزاری موظفند نسبت به شناسایی فرد ارائه کننده، آگاهی و شناخت لازم را کسب کرده و سپس خرید خود را تکمیل کنند. بهگرام هیچگونه مسئولیتی در خصوص تعاملات بین کارشناسان و اشخاص ارائه خدمات غیر نرم افزاری ندارد.
 • 48. استفاده از نام، لوگو و تصاویر مجموعه بهگرام و محصولات متعلق به این مجموعه، ممنوع است و مورد شکایت و پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.
 • 49. بهگرام در مقابل افراد و اشخاص ثالثی که خود را به عنوان نماینده بهگرام معرفی میکنند، هیچ مسئولیتی ندارد. مشتری که با این افراد در تعامل است میتواند برای اطلاع از هویت این افراد، بهگرام را از طریق تلگرام یا تیکت مطلع کند.
 • 50. فروش و ارائه غیر قانونی محصولات بهگرام توسط افراد و اشخاص ثالث، به صورت رایگان و غیر رایگان تخلف محسوب میشود و مورد شکایت و پیگرد قانونی قرار میگیرد.
 • 51. هرگونه نفوذ، دست کاری، تغییرو قفل شکنی نرم افزارها خلاف قوانین است و این مورد به طور جدی توسط مراجع ذی صلاح تحت پیگرد و مجازات و پرداخت غرامت قرار خواهد گرفت.
 • 52. بهگرام هیچ گونه مسئولیتی در قبال نحوه و نوع استفاده از برنامه ها و خدمات خود توسط مشتریان ندارد.
 • مفاد بالا در هر لحظه ممکن است مورد تغییر قرار بگیرند یا قوانین، بند و تبصره هایی به آن ها اضافه شود که آن را از طریق کانال تلگرام بهگرام به اطلاع کاربران میرساند. و کاربران موظف به مطالعه مجدد قوانین خواهند بود. بدیهی است ادامه همکاری با بهگرام به منزله مطالعه و پذیرش قوانین محصوب میشود.
 • قوانین وضع شده قابل ارائه به مراجع قضایی میباشد و هرگونه تعامل و مراوده همچنین انجام هرگونه خرید و فروش با بهگرام به منزله پذیرش کامل این قوانین خواهد بود و خریداری که آن ها را مطالعه نموده و محصول خود را خریداری میکند حق اعتراض را از خود سلب می نماید.
 • مفاد زیر در 29 آبان 99 پیش از آغاز فعالیت مجدد مجموعه در سایت تعبیه شده است، لذا به کاربران قدیمی توصیه می شود پیش از طرح سفارش، حتما تمام مفاد آن را مطالعه کنند.
 • 1. فروشنده متعّهد می گردد از اطلاعات شخصی و فردی خریدار، در حد اختیار و توان مراقبت نموده و این اطلاعات را کاملاً محرمانه تلقی نماید و به هیچ فرد حقیقی و یا حقوقی مگر با مجوز رسمی و قانونی ارائه نگردد.
 • 2. فروشنده موظف است اطلاعات دقیق و کامل کالا را در اختیار خریدار قرار دهید.
 • فروشنده هیچ گونه مسئولیتی در قبال عدم سازگاری کالای خریداری شده با سخت افزار و نرم افزار سیستم شخص خریدار را ندارد.
 • 3. فروشنده مسئول آموزش و نحوه کار با کالای خریداری شده نمی باشد.
 • 4. فروشنده میتواند بنا به تشخیص و به هر دلیل سفارش را لغو کند و از ارسال سفارش خودداری کند.
 • 5. خریدار موظف است اطلاعات دقیق و کامل خود را برای دریافت سفارش از طریق پست در اختیار فروشنده قرار دهد.
 • 6. خریدار موظف است قبل از ارسال فرم سفارش خرید و خرید هر کالایی اطلاعات لازم در مورد کالا اعم از نیازهای سخت افزاری و نرم افزاری را از طریق سایت فروشنده کسب کند و سپس سفارش خود را ارسال نماید.
 • 7. در حال حاضر به کالا های عرضه شده در فروشگاه مالیات تعلق نمی گیرد تنها به خدمات پستی مالیات ارزش افزوده تعلق می گیرد که در فاکتور هنگام خرید مشخص می شود.
 • 8. قیمتی که در هنگام سفارش مشتری در پیش‌­فاکتور منظور گردیده است، معتبر می‌باشد.
 • در این فروشگاه صرفاً لایسنس (کد فعال سازی نرم افزار) عرضه می شود و هیچ بسته فیزیکی برای شما ارسال نمی گردد.
 • 9. کد محصول بلافاصله پس از خرید تحویل داده می شود.
 • 10. خواهشمند است در انتخاب کالا دقت فرمایید؛ کد تحویل داده شده تعویض ویا مرجوع نمی گردد.
 • 11. این فروشگاه هیچ آدرس دیگری به جز آدرس اعلامی نداشته و در خصوص سایت های مشابه هیچ گونه مسئولیتی نخواهد داشت.
 • 12. جهت ارتباط با پشتیبانی در ساعات غیر کاری از طریق تلگرام خط پشتیبانی در تماس باشید.
 • 13. برای استفاده از لایسنس خریداری شده شما می توانید آن را روی نرم افزاری که قبلاً نصب کرده اید و یا پس از خرید لایسنس آن را دانلود و نصب می نمایید به صورت قانونی استفاده نمایید.
 • 14. قبل از استفاده از لایسنس توضیحات مربوط به آن را که همراه با تحویل لایسنس به شما ارائه می شود را با دقت بخوانید.
 • 15. لایسنس های ارائه شده تنها قابل استفاده بر روی همان تعداد دستگاهی است که در سایت درج شده و در صورت استفاده بر روی بیش از تعداد مجاز، از سوی شرکت تولید کننده در لیست سیاه قرار گرفته و از درجه اعتبار ساقط می شود و فروشنده نیز مسئولیتی در این زمینه نخواهد داشت.
 • 16. به دلیل ماهیت یک بار مصرف بودن لایسنس ها و کد های اعتباری پس از خرید هیچ لایسنسی قابل برگشت به فروشنده نیست حتی اگر استفاده نشده باشد، لطفاً در هنگام خرید کاملاً دقت نمایید.
 • 17. مسئولیت حفظ و نگهداری لایسنس خریداری شده به عهده کاربر هست و در صورت فقدان و یا افشا و از اعتبار خارج شدن به عهده خریدار است و فروشنده هیچگونه مسئولیتی در قبال مشکلات به وجود آمده نخواهد داشت.
 • 18. لایسنس های ارایه شده نزد فروشنده کاملاً محفوظ بوده و هیچ گاه توسط فروشنده در اختیار افراد دیگر قرار داده نخواهد شد.
 • 19. خریدار موظف است، مشخصاتی را که به عنوان مالک لایسنس هنگام فعال سازی نرم افزار اعلام می کند، یادداشت نماید و در صورت نیاز به فعال سازی مجدد از همان اطلاعات استفاده نماید، شایان ذکر است در صورت فقدان این مشخصات فروشنده مسولیتی در این رابطه نخواهد داشت.
 • 20. در برخی موارد خریدار پس از خرید لایسنس برای فعال سازی نرم افزار اقدام به وارد نمودن اطلاعاتی می نماید و بدون یادداشت نمودن آنها نرم افزار را فعال می کند، پس از مدتی با تعویض سیستم عامل نیاز به فعال سازی مجدد نرم افزار پیدا می کند و چون اطلاعات لایسنس را ذخیره نکرده است از فروشنده خواهان رفع مشکل می شود و به دلیل ماهیت امر غیر قابل پیگیری از سوی فروشنده است .
 • 21. به استناد آیین نامه اجرایی مواد ۳۸ و ۴۸ قانون تجارت الکترونیکی، ماده یک بند د “کالاهای ساخته شده با مشخصات فردی مصرف کننده که به طور واضح جنبه شخصی دارند یا اینکه به دلیل طبیعت آنها نمی توانند بازپس داده شوند و یا اینکه به سرعت قابلیت فساد و خرابی دارند.” حق انصراف از معامله برای مصرف کننده ساقط می گردد، بدین منظور پس از ثبت سفارش و پرداخت وجه، مصرف کننده به هیچ عنوان حق انصراف از خرید را نخواهد داشت.

question